Sestercijus

Rezervuoti vizito laiką
Užsakyti geros kokybės skaitmeninį vaizdą
Muziejus Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus
Fondas pagrindinis
Eksponato tipas neapyvartinė moneta
Sritys numizmatika
Inventorinis numeris ČDM Nn 37922
Matmenys skersmuo – 34.7 mm
masė – 26,62 g
Medžiagos bronza 
Atlikimo, pagaminimo technika kalyba 
Sukūrimo data ~64 m.
Sukūrimo vieta Roma, Romos imperija
Sukūrimo stilius ir periodas romėnų menas 

Aprašymas

Eksponato aprašymas

Sestercijus – senovės Romos moneta. Romos respublikos laikais tai buvo maža sidabro moneta, o Romos imperijos laikais – didelė bronzinė moneta. Šis sestercijus pagamintas Nerono valdymo laikotarpiu, maždaug 64 metais.
Romos imperijos pinigai – tai imperatoriaus kaldintos aukso ir sidabro monetos, o, Senatui priėmus sprendimus, kaldintos didelės, vidutinės ir smulkios bronzinės monetos. Imperijos laikotarpio Romos monetų averse centrinę vietą užima imperatoriaus ar jo šeimos nario portretas, reverse vaizduojama kokia nors alegorija, pavyzdžiui: teisingumas, pergalė, didvyriškumas, Imperijos provincijos ar karinis ženklas. Ant Romos imperijos monetų yra nurodyti imperatoriaus valdymo metai.

 

Aversas: į dešinę pasukta laureato galva (portretas su laurų vainiku), egidos (skydo iš ožkos kailio, Dzeuso atributo) kampas prie kaklo, aplinkui legenda „NERO CLAVD CAESAR AVG GER P M TR P IMP P P“. Reversas: centre Nerono triumfo arka su Marsu nišoje į kairę nuo arkos vartų, virš arkos –  kvadriga (romėnų dviratis karo vežimas, kinkomas keturiais arkliais, simbolizuojantis pergalę Romos meno kūriniuose), iš abiejų triumfo arkos pusių raidės: vienoje pusėje S, kitoje – C.

Kiti pavadinimai

Pagrindinis pavadinimas

Pavadinimas Kalba Tipas Data  
Sestercijus daugiau informacijos...

Informacija apie aprašą

Duomenis pateikė Ignas Narbutas
Šaltinis


David Sear, Roman Coins and Their Values, 1988. Nr. 0683

Eksponato autorinės turtinės teisės