Kretingos pranciškonų bažnyčia ir vienuolynas

Rezervuoti vizito laiką
Užsakyti geros kokybės skaitmeninį vaizdą
Muziejus Kretingos muziejus
Fondas pagrindinis
Eksponato tipas atvirukas 
Sritys filokartija 
Pirminės apskaitos numeris KM GEK 20329
Matmenys aukštis x plotis – 9,1 x 14 cm (1999-06-21)
Medžiagos popierius  poligrafiniai dažai  rašalas 
Atlikimo, pagaminimo technika spauda  rašymas rašalu
Autentiškumas originalas 
Autorius (-iai)
Pranciškonų spaustuvė
Sukūrimo data ~1938 m.
Sukūrimo vieta Vilniaus g., Kretinga, Lietuva

Aprašymas

Eksponato aprašymas

Spalvotas, horizontalaus formato, atspaustas iš fotografijos.
Averse – Kretingos pranciškonų bažnyčia ir vienuolynas. Priekinio fasado bendras vaizdas iš pietvakarių pusės. I plane matosi akmenimis grįsta gatvė, atitverta statinių tvora, už kurios stovi mūrinė Šv. Jurgio koplytėlė. Už koplytėlės – akmenų mūro tvora, juosianti šventorių ir vienuolyno sodą (dešinėje). II plane stūkso mūrinė bernardinų bažnyčia su neorenesansiniu bokštu, o dešinėje – dviejų aukštų, tinkuoto mūro vienuolyno rūmai. Pakraščiuose – baltas rėmelis.
Reversas tipinis, spausdintas juodos spalvos poligrafiniais dažais, skersinės pastorintos ištisinės linijos padalintas į laiško (kairėje) ir gavėjo adreso (dešinėje) grafas. Laiško grafos viršuje išspausdinta antrašte: „Kretingos pranciškonų bažnyčia ir / vienuolynas“. Adreso vietą žymi 4 taškinės ir 1 pastorinta ištisinė išilginės linijos.
Per visą reversą storu violetiniu pieštuku įrašytas neįskaitomas įrašas. Laiško grafos viršutiniame kairiajame pakraštyje violetiniu rašalu įrašyta data: „1939 m. / II 28 d.“

Kretingos bernardinų (pranciškonų observantų) vienuolyną ir bažnyčią 1605–1617 m. pastatė Kretingos dvarininkai, Žemaičių seniūnas, Lietuvos didysis etmonas ir Vilniaus vaivada Jonas Karolis Chodkevičius ir jo žmona Sofija Mieleckaitė-Chodkevičienė (palaidota bažnyčios rūsyje po didžiuoju altoriumi). Pagal Krokuvos architekto Slavomiro Odživolskio projektą grafo Aleksandro Tiškevičiaus ir parapijiečių lėšomis 1908–1912 m. bažnyčia rekonstruota, praplėsta, pristatytas naujas, neorenesansinis bokštas (sudegė 1941 m. birželio 26 d.).

Kiti pavadinimai

Pagrindinis pavadinimas

Pavadinimas Kalba Tipas Data  
Kretingos pranciškonų bažnyčia ir vienuolynas daugiau informacijos...

Leidinio / dokumento / spaudinio informacija

Turinys neužkrautas..

Informacija apie aprašą

Duomenis pateikė Julius Kanarskas

Eksponato autorinės turtinės teisės

Savininkas Kretingos muziejus