Rietavo dvaro sodyba. Kunigaikščių Oginskių dvaro nešildomas šiltnamis- „trephauzas“. Priešais jį- trys moterys.

Make a reservation for a visit
Order a digital image of high quality
Museum Oginski Cultural History Museum of Rietavas
Fund main
Exhibit type fotografija 
Field istorija, architektūra, žemės ūkis
Primary account number ROKIM GEK 331
Inventory number ROKIM F 114
Measurements aukštis x plotis – 6 x 8,7 cm
Materials blizgus fotografinis popierius
Manufacturing technique fotografija 
Authenticity originalas 
Author(s)
Nežinomas XX a. I p. fotografas
Date 1937 m.
Location Rietavas, Rietavo sav., Lietuva
More information

Description

Exhibit description

Nespalvota, horizontalaus formato, siužetinė fotografija. Nufotografuotas Kunigaikščių Oginskių dvaro Rietave nešildomas šiltnamis.  
Priešais šiltnamį stovi trys moterys. Centre- Marija Budrevičiūtė. Kitos nežinomos.
Fotografijos pakraščiai balti, kraštai karpyti. Fotografijos reverse įrašas juodu grafitu: „Nešildomasis šiltnamis, nuėmus langus / Justino Kontrimo / 1937 m “ .

 

Šiltnamio pamatai ir rudimentai išlikę iki šių dienų. Dvaro klestėjimo laikais dvare buvo du šiltnamiai. Jie stovėjo maždaug už 400 m. į šiaurę nuo rūmų, prie iškasto didoko dekoratyvinio tvenkinio. Vienas 30x5 m. ploto šiltnamis buvo šildomas. Trečdalis jo buvo įleista į žemę. Liaudis jį vadino trephauzu, matyt, nuo vokiško žodžio treibhaus- šiltnamis. Jame buvo auginami šilumą mėgstantys augalai: palminiai, mimozos, įvairios gėlės, daržovių daigai ir kai kurios daržovės.
Kitas- nešildomas šiltnamis 33x6 m. ploto buvo pastatytas greta, bet kiek atokiau nuo apšildomojo. Jame būdavo auginamos vynuogės, fygos, persikai, abrikosai ir kiti šiltų kraštų augalai. ... . Žr. Literatūra ir šaltiniai 1.

 

Other titles

Main title

Title Language Type Date  
Rietavo dvaro sodyba. Kunigaikščių Oginskių dvaro nešildomas šiltnamis- „trephauzas“. Priešais jį- trys moterys. more information...

Information on inventory

Data author Otilija Gricienė
Information literature, sources
Rietavo apylinkės, Kaunas: Lietuvos kraštotyros draugija, 1992, http://www.libis.lt/recordMarcForm.do?pageNo=undefined&marcFullType=full&biId=104157&BI001=undefined&doBackSearch=1&pSize=1&catalog=false&doNotHistory=1&resId=null (žiūrėta 2014 m. gegužės 5 d.), 116 p.