Gobelenas su medžioklės scena

Make a reservation for a visit
Order a digital image of high quality
Museum National Museum Palace of the Grand Dukes of Lithuania
Fund main
Exhibit type gobelenas (sienų kilimas) 
Field taikomoji dailė
Primary account number LDKVR GEK 92
Inventory number LDKVR VR 29
Measurements aukštis – 253 cm
plotis – 373 cm
Materials vilna  šilkas 
Manufacturing technique audimas 
Authenticity originalas 
Author(s)
Date 1575–1580 m.
Location Briuselis, Belgija
Style and period renesansas (Europoje) 
More information

Description

Exhibit description


Gobelenas pilnas žalumos, net ir miško glūdumoje stovinčios pavėsinės yra apaugusios augalais. Pavieniai pastatai ir fontanas atrodo lyg būtų miško augmenijos dalis, o pilis, kuri yra atvykusių į mišką žmonių buveinė, stovi tolumoje aukštai ant kalno.
XVI a. amžiuje ir vėliau buvo populiarūs gobelenai, kuriuose vaizduojamos gyvūnų, paukščių figūros bei scenos iš žmonių kasdienybės. Šio gobeleno pirmajame plane vaizduojami strutis, žirafa,
vilkė su vilkiukais, lūšis, gyvatė, vėžlys, vilkas, voverė. Gobelene pilna medžioklės motyvų ir čia medžioja ne tik žmonės. Lūšis yra pasirengusi pulti vilkę su vilkiukais, gyvatė slenka link vėžlio, vilkas bėga nešdamas sumedžiotą avį.
Antrajame plane matome eilę raitų medžiotojų, varovų su šunimis, kurie medžioja elnius. Kairėje pavaizduotas varovas pučiantis medžioklės ragą. Dešiniau matomi medžiotojas jojantis ant žirgo su dama, kuriam ant dešinės rankos nutūpęs medžioklinis sakalas.
Nors nėra žinomas gobeleno kartonų autorius bei dirbtuvės, kuriose audinys išaustas, tačiau jis labai meistriškai atliktas. Gobelenas taip pat neturi bordiūro – dekoratyvinio audinio krašto apvado, tačiau raidės B B su raudonu skydu tarp jų rodo, kad audinys išaustas Briuselio – svarbiausio meninių audinių centro – dirbtuvėse.
Gobelene esantys gyvūnai labai panašūs į gyvūnus, kurie vaizduojami Žygimanto Augusto užsakytose verdiūrose, šiuo metu saugomose Vavelio karališkoje pilyje Lenkijoje.

Other titles

Main title

Title Language Type Date  
Gobelenas su medžioklės scena more information...

Information on inventory

Data author Dalius Avižinis