Žvainių paminklas Salantų krašto partizanams atminti

Rezervuoti vizito laiką
Užsakyti geros kokybės skaitmeninį vaizdą
Muziejus Kretingos muziejus
Fondas pagrindinis
Eksponato tipas pozityvas 
Sritys fotografija
Pirminės apskaitos numeris KM GEK 24096/3
Inventorinis numeris KM IF 7851
Matmenys aukštis x plotis – 10,1 x 15,3 cm (2006-01-10)
Medžiagos blizgus fotografinis popierius
Atlikimo, pagaminimo technika spalvotoji fotografija 
Autentiškumas originalas 
Autorius (-iai)
Julius Kanarskas
Sukūrimo data 2005-09-03
Sukūrimo vieta Žvainių k., Imbarės sen., Kretingos r. sav., Lietuva
Gamintojas (-jai)
G. Januškos fotografijos centras
Pagaminimo data 2005 m.
Pagaminimo vieta Rotušės a. 17, Kretinga, Kretingos miesto sen., Kretingos r. sav., Lietuva
Daugiau informacijos

Aprašymas

Eksponato aprašymas

 

Spalvota, lygiais kraštais, horizontalaus formato nuotrauka. Nufotografuotas paminklas Salantų krašto partizanams atminti, Žvainių k., Imbarės sen., Kretingos r. sav. Vaizdas iš pietvakarių – vakarų pusės. Fotografas Julius Kanarskas, 2005 m. rugsėjo 3 d.
Paminklą sudaro palei kalvos pietinę papėdę išmūryta laiptuota akmenų sienelė, žemėjanti į vakarų pusę. Ties jos viduriu įmūryta keturkampė rausvo granito plokštė su iškaltais Gediminaičių stulpais, o į rytus nuo jos – rombo pavidalo juodo marmuro plokštė su memorialiniu užrašu: „ŽUVUSIEMS / UŽ LIETUVOS LAISVĘ / 1940-1952“. Į vakarus nuo plokštės su Gediminaičių stulpais pritvirtinta juodo šlifuoto akmens, horizontalaus stačiakampio pavidalo memorialinė lentelė partizanams Alkos rinktinės Alsėdžių kuopos partizanams Adelei Lupeikaitei ir Juozui Jokūbauskiui atminti. Rytinėje paminklo pusėje sienelė daro kampą, kuriame stūkso monumentalus, baltai dažytas, kryžmiškas, gelžbetoninis kryžius. Jo pagrindas išplatintas, o viršūnė ir pečių galai – trilapio formos. Kryžmą juosia metalinis kiauraviduris nimbas, nuo kurio į visas keturias puses išeina po tris spindulius. Prie kryžmos pritvirtinta lieto metalo Nukryžiuotojo figūra. Už paminklo kairėje pusėje kalvoje auga miškas, o dešinėje pusėje plyti ganyklos.
Paminklo statybos iniciatorius – Lietuvos šaulių sąjungos Žemaitijos rinktinės vadas Stanislovas Srėbalius (Kretinga). Statybos darbus atliko kretingiškiai ir salantiškiai šauliai, buvę politiniai kaliniai ir tremtiniai. Darbai atsiėjo 7.000 Lt, iš kurių 5.000 Lt skyrė Kretingos rajono savivaldybė, o kitos buvo paaukotos privačių asmenų. Paminklo šventinimo iškilmėse 1996 m. dalyvavo Telšių vyskupas Antanas Vaičius ir monsinjoras Alfonsas Svarinskas.

Kiti pavadinimai

Pagrindinis pavadinimas

Pavadinimas Kalba Tipas Data  
Žvainių paminklas Salantų krašto partizanams atminti daugiau informacijos...

Informacija apie aprašą

Duomenis pateikė Julius Kanarskas

Susiję eksponatai

Klaida..

Eksponato autorinės turtinės teisės

Savininkas Kretingos muziejus