Kazimieras Sidabras

Rezervuoti vizito laiką
Užsakyti geros kokybės skaitmeninį vaizdą
Muziejus Kretingos muziejus
Fondas pagrindinis
Eksponato tipas pozityvas 
Sritys fotografija
Pirminės apskaitos numeris KM GEK 18004
Inventorinis numeris KM IF 734
Matmenys aukštis x plotis – 13,2 x 8,7 cm (1997-01-05)
Medžiagos matinis fotografinis popierius
Atlikimo, pagaminimo technika nespalvotoji fotografija 
Autentiškumas kopija 
Autorius (-iai)
Sukūrimo data XX a. 4 deš.
Sukūrimo vieta Lietuva
Gamintojas (-jai)
Kretingos buitinio gyventojų aptarnavimo kombinato fotoateljė
Pagaminimo data XX a. 8 deš.
Pagaminimo vieta Kretinga, Kretingos r. sav., Lietuva
Daugiau informacijos

Aprašymas

Eksponato aprašymas

Nespalvota, vertikalaus formato, portretinė nuotrauka. Kretingos apskrities visuomenės ir politinis veikėjas, savivaldybininkas, agronomas, Steigiamojo seimo narys, ūkininkas Kazys Sidabras iš Stirbaičių k., Platelių vls., Kretingos aps. Portretas iš priekio visu ūgiu. XX a. 4 deš. nežinomo fotografo nuotraukos kopija, reprodukuota Kretingos buitinio gyventojų aptarnavimo kombinato fotoateljė, XX a. 8 deš.
Matosi fotografijos ateljė paviljone ant kėdės sėdintis pagyvenusio amžiaus vienplaukis ūsuotas vyras. Kairę ranką laiko padėjęs ant knygos, gulinčios ant šalia stovinčio staliuko, dešine ranka atsirėmęs į krėslo ranktūrį. Dešinę koją užkėlęs ties keliu ant kairės. Vilkį tamsų kostiumą su liemene, baltais marškiniais ir šviesiu kaklaraiščiu. Vaizdą pakraščiuose rėmina baltas laukelis, kuris apačioje platesnis. Nuotraukos kraštai karpyti.
Kazys Sidabras gimė 1884 m. Stirbaičių k., Plungės r. Užaugo vidutinio ūkininko šeimoje. 1908 m. tapo pirmuoju „Saulės“ draugijos Platelių lietuviškos pradinės mokyklos mokytoju, ūkininkavo iš tėvo paveldėtame ūkyje, dalyvavo visuomeniniame gyvenime. 1919 m. buvo išrinktas Kretingos apskrities seimelio (tarybos) nariu ir apskrities valdybos pirmininku. 1920 m. kovo mėn. organizavo steigiamąjį Lietuvos valstiečių sąjungos (LVS) susirinkimą Plateliuose. 1920 m. balandžio mėn. IV (Telšių) rinkiminėje apygardoje pagal LVS sąrašą išrinktas į Steigiamąjį seimą. Priklausė LVS frakcijai, LVS ir Lietuvos socialdemokratų (LSDP) frakcijų blokui. Kaip Steigiamojo Seimo narys aktyvumu nepasižymėjo: stenogramose nėra užfiksuota jo kalbų ar pasiūlymų, taip pat, ar priklausė kokioms nors komisijoms bei komitetams. Galima tik paminėti, kad 1920 m. gegužės 31 d., vykstant debatams dėl Lietuvos valstybės laikinosios konstitucijos projekto, jis balsavo už pataisą „išmesti Respublikos Prezidentą“, taigi nepritarė Prezidento institucijos reikalingumui. 1921 m. sausio 17 d. Steigiamojo Seimo atstovo mandato atsisakė. Vėliau ūkininkavo savo 50 ha ūkyje, įgijo agronomo išsilavinimą. 1941 m. sovietų valdžios buvo represuotas, ištremtas į Rusijos gilumą.

Kiti pavadinimai

Pagrindinis pavadinimas

Pavadinimas Kalba Tipas Data  
Kazimieras Sidabras daugiau informacijos...

Informacija apie aprašą

Duomenis pateikė Julius Kanarskas

Eksponato autorinės turtinės teisės

Savininkas Kretingos muziejus