Šv. Jeronimas

Rezervuoti vizito laiką
Užsakyti geros kokybės skaitmeninį vaizdą
Muziejus Lietuvos nacionalinis dailės muziejus
Fondas pagrindinis
Eksponato tipas tapyba 
Sritys menas
Pirminės apskaitos numeris LNDM ED 1489
Inventorinis numeris LNDM T 1151
Matmenys aukštis – 78 cm
plotis – 60,5 cm
Medžiagos drobė 
Atlikimo, pagaminimo technika aliejinė tapyba 
Autorius (-iai)
Sukūrimo data XVII a.
Sukūrimo stilius ir periodas barokas (Europoje) 

Aprašymas

Eksponato aprašymas Dailininkas šv. Jeronimą pavaizdavo kaip atgailaujantį atsiskyrėlį. Šventasis klūpo grotoje išsekęs ir pusnuogis, dešinėje rankoje laikydamas kryžių, kairėje – akmenį (viename laiške šv. Jeronimas rašė, jog aistrų ir geidulių jis atsikratydavęs daužymasis akmeniu į krūtinę). Prie šventojo kojų snaudžia liūtas (pasak Aukso legendos, šv. Jeronimas kartą liūtui iš letenos ištraukęs rakštį ir dėkingas žvėris prie jo prisirišęs), ant žemės guli raudona kardinolo skrybėlė (šventasis nebuvo kardinolas, bet Romoje ėjo popiežiaus sekretoriaus pareigas, iš čia kilęs jo kaip kardinolo įvaizdis).
Šv. Jeronimo figūra harmoningai įkomponuota į peizažą. Šventasis vaizduojamas profiliu, jo poza išoriškai rami, dvasinę įtampą rodo įtempti sulysusio kūno raumenys ir išryškėjusios sausgyslės. Klubus dengia balta draperija. Rusvai žalsvo peizažo fone ryškiai išsiskiria dvi raudonos dėmės – ant dešinio šv. Jeronimo peties užmestas apsiaustas ir kardinolo skrybėlė.

Aprašė Dalia Tarandaitė

Kiti pavadinimai

Pagrindinis pavadinimas

Pavadinimas Kalba Tipas Data  
Šv. Jeronimas daugiau informacijos...

Parodos

Turinys neužkrautas..

Informacija apie aprašą

Šaltinis
Lietuvos sakralinė dailė, T1: Tapyba, skulptūra, grafika. Parodos "Krikščionybė Lietuvos mene" katalogas. Sudarė Dalia Tarandaitė. Vilnius, 2003, poz. I. 35

Eksponato autorinės turtinės teisės