Nalšios muziejus

Muziejaus eksponatai
Muziejaus kitos vertybės
Visi muziejaus objektai
Santrumpa NM
Adresas Laisvės a. 1, LT-18111, Švenčionys, Švenčionių r. sav., Lietuva
Telefonas (8 387) 51 831
El. paštas nalsiosmuziejus@gmail.com
Internetinė svetainė
Rūšis pagal tematiką istorija

Informacija apie muziejų

Nalšios muziejaus pradžia siekia 1912 m., kai kraštotyrininkas Ignotas Šilkinis, gyvenęs Santakos kaime (Švenčionių apskr.), pradėjo rinkti ir komplektuoti įvairią istorinę ir etnografinę medžiagą. 1945 m. įsikūrus Švenčionių kraštotyros muziejui vieni iš pirmųjų eksponatų jame buvo įvairūs archeologiniai daiktai, daugiausia gyventojų atnešti akmens ir žalvario amžių kirvukai, keramikos šukės iš piliakalnių. Nuo 1992 m. muziejui suteiktas Nalšios vardas. Nalšia – tai rytų baltų nalšėnų genties ar aukštaičių genčių žemė. 

Šiandien muziejaus ekspozicijose galima pamatyti ne tik archeologijos eksponatų, bet ir gamtos, istorijos ir etnografijos objektų, atskleidžiančių šio krašto istoriją, gyventojų buitį, kultūrinį gyvenimą. Gamtos skyriaus ekspozicijoje – fotomenininko A. Jakšto Švenčionių krašto vaizdai, įvairių paukščių, gyvūnų, žvėrelių iškamšos. Istorijos ekspozicija pasakoja apie Švenčionių miesto istoriją, laisvės kovas, Švenčionių bažnyčios meno kūrinius, XIX–XX a. pr. dvarų ir miestelėnų buities reikmenis ir kt. eksponatus. Etnografinėje ekspozicijoje lankytojams pristatomi Švenčionių krašto amatai ir verslai (žemdirbystė, žvejyba, pienininkystė, audimas ir kt.).

Muziejaus filialai / padaliniai

  Reškutėnų muziejus Reškutėnų g. 44/47, Reškutėnų k., Švenčionėlių sen., LT-18204, Švenčionių r. sav., Lietuva
  • Informacija apie filialą / padalinį
  Reškutėnų tradicinių amatų centras Reškutėnų g. 46, Reškutėnų k., Švenčionėlių sen., LT-18204, Švenčionių r. sav., Lietuva
  • Informacija apie filialą / padalinį