LIMIS facebook paskyroje yra sukurta virtuali paroda „Rašomosios mašinėlės"

Po žemės ūkio revoliucijos, žmonija perėjo prie sėslaus gyvenimo būdo. Vis augančiam įvairių bendruomenių skaičiui reikėjo įstatymų, auginamoms kultūroms – apskaitoms. O visa to išsaugojimo – rašto. Pirmieji jį sukūrė šumerai, o vėliau jų pavyzdžiu pasekė ir kitos tautos. Šiandien su raštu susiduriame kasdien, nuo rytinio važiavimo viešuoju transportu ir dalyvavimo socialiniuose tinkluose iki įvairių planų, ataskaitų rašymo savo darbuose. Pirmiausia buvo rašoma molinėse lentelėse, na, o atsiradus popieriui, pradėta fiksuoti juose tuometines nūdienos aktualijas. Keičiantis laikams, keitėsi ir technologijos, nuo tekstų surinkinėjimo ranka, pereita prie rašomųjų mašinėlių, na o šiandien barškiname ne tik kompiuterių klaviatūras, bet ir surinkinėjame tekstus balsu (kol kas tik anglų kalba).

Kviečiame susipažinti su Lietuvos integralios informacinės sistemos – LIMIS facebook paskytoje sukurta virtualia paroda „Rašomosios mašinėlė"

Nuotraukoje matote „Rašomoji mašinėlė „Corona". Priklausė V. Krėvei-Mickevičiui". Pramoninė gamyba; metalas; medis; kolenkoras; aukštis – 7/12,5 cm; plotis – 34 cm; ilgis – 30 cm.

© V. Krėvės-Mickevičiaus memorialinis butas-muziejus

Nuoroda į eksponatą rasite čia.

Tekstą parengė Rūta Paitian.Dar nėra komentarų. Būti pirmam.

Šiuo metu sistemoje yra:

472845 / 854991 skaitmeniniai(-ių) objektai(-ų)

404881 / 1023441 eksponatai(-ų) iš 112 muziejaus(-ų) rinkinių

Daugiau informacijos

(Žaliai pažymėti viešai
prieinami įrašai)