Žemaičių muziejaus „Alka“ virtuali paroda „XIX–XX a. I p. buitinė keramika iš Žemaičių muziejaus „Alka“ rinkinio“

Žemaičių muziejuje „Alka" saugoma gausi buityje naudotos keramikos dirbinių kolekcija: lipdyti, žiesti, glazūruoti ir neglazūruoti ąsočiai, buteliai, puodynės, lėkštės, vazos gėlėms merkti, žvakidės. Saugomos kelios „lakunkos" – indeliai švęstam vandeniui laikyti, taip pat keli puodai aguonoms ar kanapėms grūsti. Jų vidus rupus, padengtas smulkiu žvyru ar akmenėliais. Tokie puodai liaudyje kartais buvo vadinami „čerpėmis".

Daugelis puodynių apipinta beržo tošimi, eglės šaknų plėšomis, virvėmis ar metalinėmis vielomis. Kai indas suskildavo, jo neskubėdavo išmesti, o sutvirtindavo. Dideliuose keraminiuose induose laikydavo grūdus, miltus ir kitus maisto produktus. Ąsočiuose, būgneliuose, puodynėse buvo laikomas pienas, vynas, žibalas, tepalai.

Ąsočiai, puodynės, puodukai, vazelės dekoruoti įrėžtais giluminiais, tapytais geometriniais, augaliniais ornamentais, lipdiniais.

Vertingiausi keraminiai eksponatai į Žemaičių muziejų „Alka" pateko iš Žemaitijos liaudies meno tyrinėtojo Juzefo Perkovskio (1896–1940) kolekcijos. Eksponatai surinkti įvairiose Žemaitijos vietose: Telšių, Akmenės, Skuodo, Plungės, Kelmės, Šilalės rajonuose.

Žiūrėti parodą.Dar nėra komentarų. Būti pirmam.

Šiuo metu sistemoje yra:

399903 / 745499 skaitmeniniai(-ių) objektai(-ų)

340866 / 907510 eksponatai(-ų) iš 109 muziejaus(-ų) rinkinių

Daugiau informacijos

(Žaliai pažymėti viešai
prieinami įrašai)