« Atgal

Lenkijos Respublikos Prezidento apdovanojimai Lietuvos muziejininkams

Lenkijos Respublikos Prezidento Andrzejaus Dudos 2018 m. gruodžio 4 d. nutarimu skirti aukšti valstybiniai apdovanojimai asmenims už nuopelnus plėtojant lenkų ir lietuvių kultūros, mokslo ir žiniasklaidos bendradarbiavimą bei asmenims už veiklą Lietuvos lenkų bendruomenės labui.

Apdovanojimų teikimo iškilmės vyko 2019 m. sausio 22 d., antradienį, Pacų rūmuose Vilniuje – Lenkijos Respublikos ambasadoje per naujametinį susitikimą su kultūros pasaulio atstovais, rengiamą Lenkijos Respublikos ambasadorės Lietuvoje Urszulos Doroszewskos ir Lenkijos instituto Vilniuje direktoriaus, Lenkijos ambasados patarėjo Marcino Łapczyńskio. Apdovanojimus įteikė Lenkijos Respublikos Prezidento kanceliarijos valstybės sekretorius Wojciech Kolarski. Lietuvos Respublikos kultūros ministrui Mindaugui Kvietkauskui apdovanojimas skirtas kaip literatūrologui – už nuopelnus plėtojant lenkų ir lietuvių kultūrinį bendradarbiavimą, lenkų kultūros ir literatūros sklaidą.

Apdovanotieji – garsūs Lietuvos literatūrologai, muziejininkai, žurnalistai, vertėjai. Tarp keliolikos apdovanotojų ir Lietuvos dailės muziejaus darbuotojai.

Ordino „Už nuopelnus Lenkijos Respublikai" Komandoro kryžiumi apdovanotas:

Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys – už išskirtinius nuopelnus plėtojant lenkų ir lietuvių kultūrinį bendradarbiavimą, lenkų kultūros sklaidą organizuojant keliasdešimt parodų, skirtų Lenkijos menui, istorijai ir kultūrai.

 

 

 

 

 

Ordino „Už nuopelnus Lenkijos Respublikai" Kavalieriaus kryžiumi apdovanota:

Nacionalinės dailės galerijos vedėja Lolita Jablonskienė – už išskirtinius nuopelnus plėtojant lenkų ir lietuvių kultūrinį bendradarbiavimą, lenkų kultūros sklaidą organizuojant Lenkijos kūrėjų parodas ir projektus.