« Atgal

Trys nauji virtualūs turai po Lietuvos muziejus: Trakų istorijos muziejaus Medininkų pilies, Zarasų krašto ir Šilutės Hugo Šojaus

Karantino, įvesto dėl COCID-19 viruso plitimo, laikotarpiu, kai muziejai lankytojų neaptarnaudavo, o ir dabar, kai jie vėl atsivėrė, bet liko įvairų ribojimų dėl muziejų lankymo, virtualūs turai – puiki priemonė nuotoliniu būdu susipažinti su muziejų ekspozicijomis ir parodomis. Internete prieinamų virtualių turų kiekvieną savaitę – vis daugiau.

Paskutinėmis savaitėmis dar tris iš jų (Trakų istorijos muziejaus Medininkų pilies, Zarasų krašto muziejaus ir Šilutės Hugo Šojaus muziejaus) visuomenei prieinamus padarė Lietuvos nacionalinis dailės muziejus: Jų prieigos internete:

 

Trakų istorijos muziejaus Medininkų pilies muziejus – https://dev.vturai.lt/11_medininkai_lt/

Zarasų krašto muziejus – https://dev.vturai.lt/9_zarasai_lt/

Šilutės Hugo Šojaus muziejaus – https://dev.vturai.lt/6_silute_lt/

Juose informacija pateikiama lietuvių kalba.

Tokius virtualius turus kuria Lietuvos nacionalinis dailės muziejus kartu su kitais muziejais ir UAB „Lantelis". Juose yra panaudoti ir UAB „INRE" sukurti 3D skaitmeniniai vaizdai.

Virtualių turų kūrimas – sudėtinė didžiulio 2018–2021 m. Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus įgyvendinamo, iš ES Struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos biudžeto finansuojamo Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS) plėtros, modernizavimo ir el. paslaugų projekto „Virtualus muziejus" dalis. Iš viso, be kitų svarbių veiklų, šiemet lietuvių ir anglų kalbomis yra numatyta užbaigti sukurti 25 virtualius turus lietuvių ir anglų kalbomis po Lietuvos muziejų ekspozicijas bei virtualų turą po Vilniaus pilių teritoriją. Visuomenei jau pristatomų virtualių turų internetiniai adresai kol kas yra laikini. Modernizavus LIMIS, virtualūs turai bus integruoti į šią informacinę sistemą ir viešinami iš jos serverių. Tada bus pakeisti ir virtualių turų internetiniai adresai.

Be jau paminėtų, šiuo metu internete jau veikia ir projekto „Virtualus muziejus" vykdymo metu sukurti šie virtualūs muziejų turai:

Lietuvių kalba:

LNDM Palangos gintaro muziejaus – http://78.63.220.147/turai/1_gintaro_lt

LNDM Laikrodžių muziejaus – http://78.63.220.147/turai/2_laikrodziai_lt

LNDM Prano Domšaičio galerijos – http://78.63.220.147/turai/5_domsaitis_lt

Kelmės krašto istorijos muziejaus – http://78.63.220.147/turai/4_kelme_lt

Vytauto Didžiojo karo muziejaus –  https://turai.vturai.lt/7_karo_lt

Virtualus turas po Vilniaus pilių teritoriją – http://78.63.220.147/turai/3_pilys_lt

Ignalinos krašto muziejus – https://dev.vturai.lt/10_ignalina_lt/

Anglų kalba:

Vilniaus pilių teritorijos virtualaus turo angliška versija – https://turai.vturai.lt/3_pilys_lt/

 

LM ISC LIMIS informacija