Vilnius kviečia SU-MENĖTI ir išbandyti kultūrinį maršrutą

Vilnius sukūrė naują kultūra alsuojantį maršrutą ir kviečia SU-MENĖTI – kiekvieną vasario savaitgalį nuo penktadienio iki sekmadienio sostinėje kursuos du specialus autobusai, kuriais važiuodami keleiviai galės aplankyti net 17 įtakingiausių Vilniaus šiuolaikinio meno galerijų ir muziejų. Šiuo maršrutu miestiečiai nemokamai važiuoti kviečiami vasario 1-3, 8-10, 15-17 ir 22-24 dienomis.

Žodžiu SU-MENĖTI vadinamas tam tikras jausmas ir poveikis, kurį sukelia menas. Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami apsilankyti skirtinguose meno objektuose visoje sostinėje ir jį patirti.

„Atvykite į Vilnių ir jūsų žodyną bei pojūčius netrukus papildys nauja patirtis – sumenėsite. Vilniuje skiriame vis didesnį dėmesį kultūrai, skatiname pažinimą, priartėti prie šiuolaikinio meno. Kartais menas pats ateina į vilniečių pamėgtas vietas. Neabejoju, kad šis projektas skatins ieškoti ir atrasti, o nauja sumenėjimo būsena papuoš ne vieną vilnietį ir miesto svečią. Kviečiu išbandyti!" –  sakė sostinės meras Remigijus Šimašius.

Važiuojant specialiai akcijai SU-MENĖK parengtu maršrutu bus galima apsilankyti galerijoje „The Rooster Gallery", Nacionalinėje dailės galerijoje, Vytauto Kasiulio dailės muziejuje, VDA parodų salėje „Titanikas", visada atviroje Literatų gatvėje, projektų erdvėje  „Editorial", Užupio meno inkubatoriuje, Jono Meko vizualinių menų centre, Lietuvos meno pažinimo centre „Tartle" (lankomas ekskursijų formatu), Šiuolaikinio meno centre, Galerijoje „Open Gallery", Samuelio Bako ir MO muziejuose, „Meno nišoje", galerijose „Vartai", Pamėnkalnio g. ir „(AV17) Gallery".

Daugelyje akcijoje dalyvaujančių galerijų ir muziejų bus paruoštos specialios programos – parodas bus galima apžiūrėti kartu su menininkais, kuratoriais ar gidais, taip pat vyks kūrybinės dirbtuvės, bus rodomi kino filmai.

Specialiai paženklinti autobusai numatytomis datomis SU-MENĖK maršrutu kursuos nuo 11 iki 19 val. penktadieniais, šeštadieniais ir nuo 11 iki 17 val. sekmadieniais. Autobusai kursuos kas 40 min., o įlipti bei išlipti bus galima bet kurioje maršruto stotelėje. Kiekvienoje iš stotelių bus galima rasti maršruto SU-MENĖK tvarkaraščius. Tikslus maršruto tvarkaraštis skelbiamas
www.stops.lt

SU-MENĖTI verta ne tik dėl naujų potyrių ir atradimų, bet ir dėl to, kad aplankius visas renginio galerijas ir muziejus galima laimėti kvietimus į meno mugę ARTVILNIUS'19. Tereikia pasiimti renginio lankstinuką pirmojoje lankomoje galerijoje arba Vilniaus turizmo informacijos centre (Pilies g. 2  arba Didžioji g. 31) ir surinkti SU-MENĖK antspaudus – juos lankstinuke pažymės galerijų darbuotojai. Užpildytą antspaudais lankstinuką reikės palikti paskutinėje lankomoje galerijoje iki vasario 24 d. Laimėtojai bus skelbiami Facebook renginio paskyroje ir informuojami asmeniškai telefonu kovo 1 d.

Daugiau informacijos pateikiama adresu
www.sumenek.lt ir SU-MENĖK lankstukuose, kurių nuo sausio 25 d. ieškokite Vilniaus turizmo informacijos centruose, o nuo vasario 1 d. ir minėtose 17 meno galerijų.

Akcijos sumanytojai – Vilniaus miesto savivaldybė, partneriai – SĮ „Susisiekimo paslaugos", UAB „Vilniaus viešasis transportas" ir strateginio dizaino agentūra „Critical".

Nacionalinė dailės galerija (Konstitucijos pr. 22)

Paroda „Kolega iš kitos genties. Menininkas susitinka su verslininku" (iki vasario 10 d.). 
NDG nuolatinėje ekspozicijoje pristatoma modernioji ir šiuolaikinė Lietuvos tapyba, skulptūra, grafika, fotografija, objektai, instaliacijos, videomenas.

Speciali vasario programa:
02-02 12 val. – kūrybinės šeimų dirbtuvės NDG edukaciniame kube. 
02-03 14 val. – ekskursija po nuolatinę ekspoziciją su NDG gidu. 
02-08 17 val. – ekskursija po parodą „Kolega iš kitos genties" su kuratore Egle Mikalajūne. 
02-09 12 val. – kūrybinės dirbtuvės šeimoms NDG edukaciniame kube.
02-10 14 val. – ekskursija su NDG gidu po parodą „Kolega iš kitos genties".
02-17 14 val. – ekskursija po nuolatinę ekspoziciją su NDG gidu.
02-23 12 val. – nemokamos kūrybinės dirbtuvės šeimoms NDG edukaciniame kube. 
02-24 – ekskursija po nuolatinę ekspoziciją su NDG gidu.

Visi renginiai nemokami. Vietų skaičius ribotas, būtina išankstinė registracija el. paštu: edukacija@ndg.lt

Darbo laikas: V 11.00–19.00, VI 11.00–19.00, VII 11.00–17.00. Vasario 16 d. nedirbs. 
Bilietai: lankymas su SU-MENĖK skrajute vasario savaitgaliais nemokamas.

Vytauto Kasiulio dailės muziejus (A. Goštauto g. 1)

Iki kovo 10 d. veiks Australijoje išgarsėjusios lietuvės autorės paroda „Eva Kubbos: tarp horizontų". Pirmoje menininkės parodoje Lietuvoje pristatoma abstrahuota peizažinė autorės kūryba. Retrospektyvaus pobūdžio ekspozicijoje rodomi tapybos ir grafikos kūriniai, apimantys 1961–2017 m. laikotarpį, eksponuojami Australijoje kūrusių išeivijos menininkų portretai. Parodą papildo dokumentinio filmo „Australijos lietuviai: tolimi ir artimi" ištrauka (Z. Kelmickaitė, operatorius R. Razvadauskas, 2014).

Nuolatinėje muziejaus ekspozicijoje pristatoma XX a. II pusėje Paryžiuje gyvenusio ir kūrusio menininko Vytauto Kasiulio tapybos, grafikos kūriniai, dailininko archyvas. 

Speciali vasario mėnesio programa

02-02 12 val. – parodos „Eva Kubbos: tarp horizontų" kūrybinės edukacinės dirbtuvės šeimoms. 

02-03 12 val. – ekskursija po nuolatinę ekspoziciją „Vytautas Kasiulis (1918–1995): nuo Simno iki Paryžiaus".

02-09 12 val. – ekskursija po parodą „Eva Kubbos: tarp horizontų".

02-10 13 val. – ekskursija po nuolatinę ekspoziciją „Vytautas Kasiulis (1918–1995): nuo Simno iki Paryžiaus".

02-17 14 val. – pasivaikščiojimas po parodą „Eva Kubbos: tarp horizontų" su kuratore Ilona Mažeikiene.

02-23 12 val. – ekskursija po nuolatinę ekspoziciją „Vytautas Kasiulis (1918–1995): nuo Simno iki Paryžiaus". 

02-23 15 val. – ekskursija po parodą „Eva Kubbos: tarp horizontų".

02-24 12 val. – ekskursija po parodą „Eva Kubbos: tarp horizontų".

02-24 15 val. – ekskursija po nuolatinę ekspoziciją „Vytautas Kasiulis (1918–1995): nuo Simno iki Paryžiaus".

Išankstinė registracija į renginius nereikalinga.

Darbo laikas: V 11.00–18.00, VI 11.00–18.00, VII 12.00–17.00. Vasario 16 d. nedirbs.

Bilietai: lankymas su SU-MENĖK skrajute vasario savaitgaliais nemokamas.