Fotografija. „Pirmoji Lietuvos Dainų šventė“

Rezervuoti vizito laiką
Užsakyti geros kokybės skaitmeninį vaizdą
Muziejus Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus
Fondas pagrindinis
Eksponato tipas fotografija 
Sritys muzika
Pirminės apskaitos numeris LTMKM Am 56
Matmenys aukštis x plotis – 40x50 cm
Medžiagos fotografinis popierius 
Sukūrimo data 1924 m.

Aprašymas

Eksponato aprašymas

Dainų švenčių tradicija į Baltijos šalis atėjo iš Vakarų Europos – pirmiausia į Estiją ir Latviją, kiek vėliau – ir į Lietuvą. Dainų šventės išaugo iki masinių renginių, kurie per dainas ir šokius skatino tautų bendrumo ir vienybės jausmą, sovietiniais metais kūrė prielaidas Baltijos tautoms atsiskirti nuo Rusijos ir sukurti savarankiškas valstybes. 2003 metais Estijos, Latvijos ir Lietuvos dainų ir šokių švenčių tradiciją bei simboliką UNESCO pripažino Žmonijos žodinio ir nematerialaus kultūros paveldo šedevru.
Pirmoji visos Lietuvos Dainų šventė įvyko 1924-aisiais Kaune. Joje dalyvavo 86 chorai, apie 3000 dainininkų. Dainų šventės vyriausieji dirigentai buvo: Juozas Naujalis, Stasys Šimkus ir Julius Štarka.
Juozas Naujalis – kompozitorius, vargonininkas, choro dirigentas ir pedagogas. Jo rūpesčiu Lietuvoje buvo propaguojamas profesionalus muzikavimas: dar spaudos draudimo metais Juozas Naujalis įkūrė slaptą chorą, iš kurio išaugo „Dainos“ draugija, 1908 metais suorganizavo Šventojo Grigaliaus Didžiojo vargonininkų draugiją ir prie jos vargonininkų mokyklą, kuri vėliau tapo valstybine muzikos mokykla, o 1933 metais buvo pertvarkyta į Konservatoriją. Naujalis pirmasis įsteigė lietuvišką muzikinį knygyną, platino savo lėšomis leistas gaidas. Juozas Naujalis – daugelio Lietuvos žymių muzikų pirmasis mokytojas.

Kiti pavadinimai

Pagrindinis pavadinimas

Pavadinimas Kalba Tipas Data  
Fotografija. „Pirmoji Lietuvos Dainų šventė“ daugiau informacijos...

Informacija apie aprašą

Duomenis pateikė Vilma Vilūnaitė