Vaistininko komplektas

Rezervuoti vizito laiką
Užsakyti geros kokybės skaitmeninį vaizdą
Muziejus Kretingos muziejus
Fondas pagrindinis
Eksponato tipas komplektas 
Sritys farmacija
Pirminės apskaitos numeris KM GEK 30215–30219
Inventorinis numeris KM IB 1
Medžiagos medis  metalas  keramika  tekstilės medžiaga  stiklas 
Atlikimo, pagaminimo technika pramoninė gamyba 
Autentiškumas originalas 
Pagaminimo data XX a. pr.

Aprašymas

Eksponato aprašymas

Komplektas, vaistininko, susidedantis iš 6 objektų: medinio futliaro su metaliniu optiniu medicininiu mikroskopu bei medinės dėžutės su joje esančiais keramikiniu kaušeliu skystiems vaistams matuoti, vario lydinio medicininėmis svarstyklėmis vaistams sverti ir vario lydinio spiritine lempute.

Komplektas datuojamas XX a. pradžia (mikroskopas – apie 1910 m.), naudotas XX a. I pusėje. Mikroskopo su futliaru gamintojas – Morisas Stiassnie, Paryžius (Prancūzija), medicininių svarstyklių – broliai Musteriai ir Gešo bendrovė, Vokietija (svarstyklės skirtos Rusijos imperijos rinkai). Keramikinis kaušelis vaistams matuoti pagamintas Vokietijoje. Spiritinės lemputės gamybos vieta nenustatyta.

Komplektas naudotas Kretingos dvaro vaistinėlėje. Jį Aleksandras Tiškevičius su kitais asmeniniais daiktais 1941 m. parsivežė į Židikų dvarą. Grafui 1944 m. pasitraukus į Vokietiją ir joje mirus, komplektą išsaugojo grafų Tiškevičių ūkvedys Bronislovas Vaitkevičius. Muziejus vaistininko komplektą 2016 m. įsigijo iš B. Vaitkevičiaus palikimo paveldėtojų.

Kiti pavadinimai

Pagrindinis pavadinimas

Pavadinimas Kalba Tipas Data  
Vaistininko komplektas daugiau informacijos...

Komplektiškumo informacija

Klaida..

Informacija apie aprašą

Duomenis pateikė Julius Kanarskas