Lk ir Ldk Žygimanto Senojo privilegija, kuria jis patvirtina turimas teises Trakų žydams ir suteikia naujų.

Rezervuoti vizito laiką
Užsakyti geros kokybės skaitmeninį vaizdą
Muziejus Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus
Fondas pagalbinis
Eksponato tipas dokumentas 
Sritys istorija
Pirminės apskaitos numeris VGŽIM VŽMP 7916
Autentiškumas kopija 

Aprašymas

Eksponato aprašymas

Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Senojo privilegija, kuria jis patvirtina turimas teises Trakų žydams ir suteikia naujų. Gardinas, 1507 m. lapkričio 16 d.
Lotynų kalba, raudono vaško 34 mm skersmens Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės mažasis antspaudas su vaško kiautu, prikabintas vyšninių siūlų pynute. Pergamentas, 27 x 47,3 + 9,5 cm

Pirmosios LDK žydams suteiktos privilegijos buvo lokalios, galiojusios konkrečiame mieste, o visuotinių privilegijų, taikytų visiems LDK žydams, radosi tik XVI a. pradžioje. Tradicija, kad žydų bendruomenės vadovavosi ir bendresnėmis visuotinėmis, ir lokaliomis, vietos aktualijas labiau aptariančiomis privilegijomis, išliko visą LDK laikotarpį.

Pirmuoju rašytiniu šaltiniu, rodančiu ne tik žydų, bet jau ir organizuotos jų bendruomenės veikimą, o ir faktinio žydų įsikūrimo įrodymu, LDK pripažįstama 1388 m. Vytauto suteikta privilegija Brastos žydų bendruomenei. Po metų Vytautas suteikė privilegiją Gardine įsikūrusiems žydams, be kitų dalykų patvirtindamas jiems taip pat ir Brastos žydams suteiktas teises.

Kiti pavadinimai

Pagrindinis pavadinimas

Pavadinimas Kalba Tipas Data  
Lk ir Ldk Žygimanto Senojo privilegija, kuria jis patvirtina turimas teises Trakų žydams ir suteikia naujų. daugiau informacijos...

Informacija apie aprašą

Duomenis pateikė Milda Jakulytė-Vasil

Eksponato autorinės turtinės teisės