Freskų salė

Rezervuoti vizito laiką
Užsakyti geros kokybės skaitmeninį vaizdą
Muziejus Šilutės Hugo Šojaus muziejus
Inventorinis numeris F3 6
Fototekos vertybės tipas skaitmeninė byla (fotografija) 
Sukūrimo data 2018 m.
Tema istorija, interjeras

Turinio aprašymas

Susipažinai su dvare gyvenusia šeima, o dabar, tikriausia, tau būtų įdomu sužinoti, kaip dvarininkai čia gyveno. Jei taip, siūlome užsukti į puošniausią dvaro patalpą, kurioje ant sienų ištapyti gamtos vaizdai (jie pažymėti aštuntu numeriu).

Piešiniai ant sienų yra vadinami freskomis. Tuos, kuriuos matai šiame kambaryje, yra  nutapyti daugiau negu prieš 100 metų, tai yra jos puošė dvaro sienas dar tuomet, kai čia gyveno senieji dvaro šeimininkai Šojai.

Šioje salėje buvo priimami svečiai. Tarp jų būta ir tokių iškilių asmenybių kaip Lietuvos prezidentai, visuomenės veikėjai, Vokietijos kronprincas ir daug kitų. Čia vykdavo ir kamerinės muzikos koncertai, vaikai buvo mokomi šokio ir muzikos meno.

Kai dvaras priklausė valstybei, sienų piešiniai buvo uždažyti, tad, laikui einant, mažai kas ir beprisiminė, kad dvaro rūmų sienos anksčiau buvo ištapytos. Restauruojant rūmus nuo sienų buvo nugrandyti net septyni sluoksniai dažų. Tada atsiverė unikalūs priešiniai – gamtos vaizdai, kuriuos dabar matote. Kaip manai, ar tokių vaizdų dar kur nors Lietuvoje galima išvysti?

Dvarininkų Šojų laikais šiuose rūmuose buvo nemažai prabangių interjero detalių. Dabar pasuk į kairę ir įeik į salę, vadinamą Dvaro mene.