Evangelistas Morkus

Rezervuoti vizito laiką
Užsakyti geros kokybės skaitmeninį vaizdą
Muziejus Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus
Fondas pagrindinis
Eksponato tipas paveikslas 
Sritys dailė
Inventorinis numeris ČDM Mt 1396
Matmenys aukštis – 98,5 cm
plotis – 73 cm
Medžiagos drobė 
Atlikimo, pagaminimo technika aliejinė tapyba 
Autentiškumas originalas 
Autorius (-iai)
Sukūrimo data 1645–1655 m.

Aprašymas

Eksponato aprašymas

Pjetras dela Vekia – XVII amžiaus Venecijos mokyklos atstovas. Meistriškai nutapyti jo kūriniai dažnai nustebina interpretacijos netikėtumu ir puikiu senųjų meistrų – Džordžonės  bei Ticiano kūrybos pamėgdžiojimu.
Eksponuojamame paveiksle taip pat matome neįprastą ir įmantrią šventojo pozą. Tai, kad čia vaizduojamas evangelistas Morkus, o ne koks antikinis poetas ar filosofas, liudija tik jam vienam būdingas atributas – sparnuotas liūtas, snaudžiantis apatiniame kairiajame paveikslo kampe.
Dramatiškumo ir paslaptingumo Vekios kūriniams teikia iš Karavadžo (M.M. de Caravaggio) perimti ryškūs šviesos ir tamsos kontrastai.

Kiti pavadinimai

Pagrindinis pavadinimas

Pavadinimas Kalba Tipas Data  
Evangelistas Morkus daugiau informacijos...

Istorijos, kultūros, dailės informacija

Siužetas

Iš tiesų, darbą išskiriantis ironijos ir grotesko atspalvis, stebinanti ir įmantri šventojo poza, nervinga tapybos maniera leidžia jį priskirti P. dela Vekiai (P. della Vecchia). Muziejuje darbas gavo ir naują pavadinimą – „Evangelistas Morkus". Kad tai vienas iš evangelistų, o ne šv. Jeronimas paliudija tik jam vienam būdingas atributas – sparnuotas liūtas, snaudžiantis apatiniame kairiajame paveikslo kampe. O šv. Jeronimas, vienas iš keturių Bažnyčios tėvų, paprastai vaizduojamas vyresnio amžiaus, barzdotas, o jo atributas yra paprastas, nesparnuotas liūtas.

 

Informacija apie aprašą

Duomenis pateikė Rasa Elena Kisielis

Eksponato autorinės turtinės teisės