Felikso Kanarsko sodyba Šemetiškių kaime

Rezervuoti vizito laiką
Užsakyti geros kokybės skaitmeninį vaizdą
Muziejus Kretingos muziejus
Fondas pagrindinis
Eksponato tipas pozityvas 
Sritys fotografija, architektūra, istorija
Pirminės apskaitos numeris KM GEK 33200
Matmenys aukštis x plotis – 101 x 153 mm (2021-07-23)
Medžiagos blizgus fotografinis popierius
Atlikimo, pagaminimo technika spalvotoji fotografija 
Autentiškumas originalas 
Autorius (-iai)
Julius Kanarskas
Sukūrimo data 2002 m.
Sukūrimo vieta Šemetiškių k., Šilų sen., Jonavos r. sav., Lietuva
Gamintojas (-jai)
G. Januškos fotografijos centras
Pagaminimo data 2002-08-20
Pagaminimo vieta Rotušės a. 17, Kretinga, Kretingos r. sav., Lietuva
Daugiau informacijos

Aprašymas

Eksponato aprašymas

Spalvota, horizontalaus formato, dokumentinė nuotrauka lygiais kraštais. Nufotografuotas Felikso Kanarsko sodyba Šemetiškių kaime (dab. P. Vaičiūno g. 2B, Panoterių mstl.), Šilų sen., Jonavos r. sav. Bendras vaizdas iš rytų pusės. Fotografavo Julius Kanarskas, 2002 m.

Sodyba vienkieminė. Ją sudaro gyvenamasis namas (dešinėje), lauko virtuvė (viduryje), tvartas su daržine (kairėje), taip pat prie kūdros už tvarto stovinti pirtis (nuotraukoje nesimato). Pastatai vienaukščiai, stačiakampio plano, su dvišlaičiais stogais. Namas ir lauko virtuvė silikatinių plytų mūro, tvartas su daržine ir pirtis – mediniai. Už namo ir lauko virtuvės plyti vaismedžių sodas ir daržai su vaiskrūmiais (raudonaisiais ir juodaisiais serbentai). Sodybą juosia seni lapuočiai medžiai. Kieme priešais namą stovi į svečius iš Kretingos atvykusio sūnaus Juliaus Kanarsko šeimos lengvasis automobilis „Audi“.

Nuotraukos nugarinėje pusėje išspausdintas fotopopieriaus gamintojo logotipas: „Fujifilm. Fujicolor Crystal Archive Paper“.

Sodyba įkurta XX a. 3-ame dešimtmetyje, išparceliavus Šemetiškių palivarką. Joje įsikūrė naujakurys, 1919–1920 m. kovų už Lietuvos nepriklausomybę dalyvis Julijonas (Julius) Kanarskas, užauginęs gausią šeimą: 4 dukras ir 5 sūnus (penktoji dukra mirė prieš karą). Jam mirus, sodyboje gyveno sūnus Feliksas su žmona Leokadija Vainilavičiūte, kilusia iš Mačionių kaimo, kurie XX a. 9-ame dešimtmetyje vietoje senojo medinio pasistatė mūrinį namą, o netoli jo – lauko virtuvę. Šioje sodyboje 1960–1978 m. užaugo ir gyveno Julius Kanarskas, būsimas istorikas, archeologas, muziejininkas, Kretingos rajono politikos ir visuomenės veikėjas.

Kiti pavadinimai

Pagrindinis pavadinimas

Pavadinimas Kalba Tipas Data  
Felikso Kanarsko sodyba Šemetiškių kaime daugiau informacijos...

Informacija apie aprašą

Duomenis pateikė Julius Kanarskas

Eksponato autorinės turtinės teisės

Savininkas Kretingos muziejus