Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika

Rezervuoti vizito laiką
Užsakyti geros kokybės skaitmeninį vaizdą
Muziejus Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejus
Fondas pagalbinis
Eksponato tipas pozityvas 
Sritys fotografija
Inventorinis numeris VMVGM IF 997
Matmenys aukštis x plotis – 15 x 10 cm
Medžiagos blizgus fotografinis popierius
Atlikimo, pagaminimo technika fotografija 
Autentiškumas originalas 
Autorius (-iai)
Jonas Šimkus
Sukūrimo data 2001 m.
Sukūrimo vieta Vilniaus g. 1, Kaunas, Kauno m. sav., Lietuva

Aprašymas

Eksponato aprašymas

Spalvota, vertikalaus formato nuotrauka. Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika, Vilniaus g. 1, Kaunas. Vaizdas iš pietvakarių pusės, nuo Rotušės aikštės. Fotografas Jonas Šimkus, Kretinga, 2001 m.
Arkikatedra bazilika netinkuotų plytų, stačiakampė, gotikinė, po rekonstrukcijų įgavusi renesanso, baroko ir neogotikos bruožų. Pietvakarių kampe kyla masyvus renesanso stiliaus 55 m aukščio bokštas. Pastato išorėje ir bokšte yra renesansui būdingo dekoro.
Funduota XV a. pradžioje (minima nuo 1413 m.) Vytauto Didžiojo. XV ir XVI amžiais keletą kartų rekonstruota. Po 1800 m. gaisro atnaujinta ir iki šių laikų beveik nebepakito. Po 1863 m. sukilimo, 1864 m. į bažnyčią buvo perkelta Žemaičių (Telšių) vyskupijos katedra. Žemaičių vyskupijos įkūrimo 500 metų jubiliejaus proga popiežius Pijus XI 1921 m. katedrai suteikė Mažosios bazilikos titulą. Įsteigus Lietuvos bažnytinę provinciją, 1926 m. bazilika tapo arkikatedra su arkivyskupo metropolito sostu. Bažnyčioje yra arkivyskupo sostas, pradedami svarbiausi arkivyskupijos religiniai (neretai ir tautiniai) renginiai, sekmadieniais ir švenčių dienomis aukojamos šv. Mišios.
Arkikatedroje stovi vyskupo Motiejaus Valančiaus paminklinis biustas, rūsyje (kriptoje) ilsisi jo ir kitų Žemaičių vyskupų (Mečislovo Paliulionio, Gasparo Cirtauto) palaikai.

Kiti pavadinimai

Pagrindinis pavadinimas

Pavadinimas Kalba Tipas Data  
Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika daugiau informacijos...

Informacija apie aprašą

Duomenis pateikė Julius Kanarskas