Imbarės akmuo su dubenėliais

Rezervuoti vizito laiką
Užsakyti geros kokybės skaitmeninį vaizdą
Muziejus Kretingos muziejus
Fondas pagalbinis
Eksponato tipas perforuotos negatyvų juostos kadras
Sritys fotografija
Pirminės apskaitos numeris KM P 7504/31
Matmenys aukštis x plotis – 3,7 x 3,5 cm (2001-11-12)
Medžiagos spalvota fotojuosta
Atlikimo, pagaminimo technika spalvotoji fotografija 
Autentiškumas originalas 
Autorius (-iai)
Julius Kanarskas
Sukūrimo data 1999-11-10
Sukūrimo vieta Imbarės k., Imbarės sen., Kretingos r. sav., Lietuva

Aprašymas

Eksponato aprašymas

Spalvotas, vertikalaus formato, siaurajuostis negatyvas. Šešių kadrų perforuotos negatyvų juostos pirmasis kadras. Imbarės akmuo su dubenėliais, Baltarų sodyba, Imbarės k., Imbarės sen., Kretingos r. sav. Bendras vaizdas iš pietvakarių pusės.
Akmuo rusvo stambiagrūdžio granito, netaisyklingo trikampio pavidalo, seniau gulėjęs horizontaliai, o šiuo metu pastatytas statmenai, smailiuoju galu į viršų. Buvusioje viršutinėje, lygioje akmens plokštumoje, kuri atsukta link sodybos, yra 55 gludinti dubenėliai. Kitoje akmens pusėje yra natūralus plyšys. Akmens ilgis – 1,66 m, plotis – 0,5–1,45 m, storis – 78–86 cm; dubenėlių skersmuo – 2–4 cm, gylis – 1–2 cm.
Seniau akmuo gulėjo apie 450 m į šiaurės vakarus nuo Baltarų sodybos, Alkupio ir Salanto upių santakos kairiajame krante augančio miškelio pakraštyje, netoli nuo akmenų, vadinamų Laumės kūliu ir Šventyklos vartais. Pasakojama, kad čia buvusi pagonių šventovė. Apie 1979 m. vietovę melioruojant, J. Baltaro rūpesčiu akmuo buvo išsaugotas nuo susprogdinimo ir perkeltas prie sodybos. Akmenį kaip kultūros vertybę 1987 m. išaiškino Kretingos rajono kultūros skyriaus vyr. metodininkas paminklų apsaugai Julius Kanarskas. Nuo 1988 m. buvo saugomas kaip vietinės reikšmės archeologijos paminklas (AV-2033), o 2005 m. išbrauktas iš registro kaip ne pirminėje vietoje esantis objektas.

Kiti pavadinimai

Pagrindinis pavadinimas

Pavadinimas Kalba Tipas Data  
Imbarės akmuo su dubenėliais daugiau informacijos...

Komplektiškumo informacija

Klaida..

Informacija apie aprašą

Duomenis pateikė Julius Kanarskas

Eksponato autorinės turtinės teisės

Savininkas Kretingos muziejus