Erškėtyno koplyčia

Rezervuoti vizito laiką
Užsakyti geros kokybės skaitmeninį vaizdą
Muziejus Kretingos muziejus
Fondas pagalbinis
Eksponato tipas perforuotos negatyvų juostos kadras
Sritys fotografija
Pirminės apskaitos numeris KM P 7505/28
Matmenys aukštis x plotis – 3,5 x 3,7 cm (2001-11-12)
Medžiagos spalvota fotojuosta
Atlikimo, pagaminimo technika spalvotoji fotografija 
Autentiškumas originalas 
Autorius (-iai)
Julius Kanarskas
Sukūrimo data 1997 m.
Sukūrimo vieta Kadagynų k., Darbėnų sen., Kretingos r. sav., Lietuva

Aprašymas

Eksponato aprašymas

Spalvotas, horizontalaus formato, perforuotas siaurajuostis negatyvas. Nufotografuota Erškėtyno koplyčia, Kadagynų k., Darbėnų sen., Kretingos r. sav., Klaipėdos aps. (Joskaudų miškas, Darbėnų girininkija, Kretingos miškų urėdija). Bendras vaizdas iš šiaurės pusės, nuo akmens su šaltiniu.
Pirmame plane – nuo šaltinio link koplyčios ir miško kelio vedantis gruntinis takas, kurio dešinėje pusėje pasodintos karpytos tujos, o kairėje pusėje pastatyti mediniai suolai. Antrame plane matosi miško pakraštyje, aukštumos papėdėje stovinčios koplyčios šoninis (šiaurės rytinis) ir nugarinis fasadai. Koplyčia neogotikinė, mūrinė, apsidės plano, su kūginiu, skarda dengtu stogu. Galinis fasadas pusapvalis, šoninis – plokštuminis. Jo centre yra segmentinės arkos formos lango anga, užbaigta profiliuotu plytų sandriku. Langas skaidytas, mediniais, baltai dažytais rėmais. Į dešinę nuo jo prie sienos pritvirtinta medinė memorialinė lenta. Fasado viršuje pastato perimetru eina profiliuotų plytų karnizas, o šoninio fasado kairėje yra dviejų pakopų kontraforsas su stogeliu. Koplyčią juosia betoninių stulpelių ir metalinių vamzdžių tvorelė. Aptvaro viduje priešais koplyčią stovi keli mediniai monumentalūs kryžiai ir granitinis paminklas, o prie aukšto lapuočiai medžio kabo koplytėlė.
Erškėtyno šaltinis nuo seno garsėjo gydomosiomis savybėmis. Jo vandeniu dažniausiai buvo plaunamos akys ir veidas. 1926 m. ant akmens, iš po kurio išteka šaltinis, Lazdininkų kaimo gyventojai Barborai Pocienei apsireiškė Švč. Mergelės Marija. Ta proga 1930 m. buvo pastatyta neogotikinė koplyčia.
Koplyčia – registrinis kultūros paveldo objektas (unikalus kodas 15056), patenkantis į valstybės saugomo kultūros vertybių komplekso – Erškėtyno akmens ir šaltinio (unikalus kodas 28185) teritoriją.

Kiti pavadinimai

Pagrindinis pavadinimas

Pavadinimas Kalba Tipas Data  
Erškėtyno koplyčia daugiau informacijos...

Komplektiškumo informacija

Klaida..

Informacija apie aprašą

Duomenis pateikė Julius Kanarskas

Eksponato autorinės turtinės teisės

Savininkas Kretingos muziejus