• Kelmiškis Bolys Sabaitis Lietuvos Respublikos kariuomenės autokuopoje 1927–1928 metais

   Kelmiškis Bolys Sabaitis Lietuvos Respublikos kariuomenės autokuopoje 1927–1928 metais

   Į Kelmės krašto muziejaus kvietimą prisidėti prie Lietuvos istorijos išsaugojimo atsiliepė kelmiškė mokytoja Irena Sabaitytė. Ji muziejui perdavė savo senelio Bolio Sabaičio dokumentus ir nuotraukas, liudijančius Sabaičių šeimos asmeninį ir visuomeninį gyvenimą nuo XX a. pradžios iki XX a. antros pusės. Archyve gausu suaugusiųjų, vaikų portretų, užfiksuotų iškylų, švenčių, tarpukario Kauno visuomenės ir darbo kolektyvų gyvenimo akimirkų. Vertingiausios rinkinyje – Bolio Sabaičio ir jo žmonos Vladislavos šeimos nuotraukos ir dokumentai. Dauguma jų – su aprašymais, datomis.

   Parodoje pateikiamos nuotraukos pasakoja apie Bolio Sabaičio tarnybą Lietuvos Respublikos kariuomenės autokuopoje.

   Bolys Sabaitis (1906-07-17–1987-07-12) gimė Raseinių apskrities Kelmės valsčiuje gausioje Veronikos ir Stanislovo Sabaičių šeimoje. Bolys sekė tėvo pėdomis ir tapo kalviu.

   1927–1928 m. B. Sabaitis tarnavo Lietuvos Respublikos kariuomenės autokuopoje Šančiuose (Kaune) ir baigė automobilininkų kursus. Po tarnybos įsidarbino vairuotoju Kelmės pieno perdirbimo bendrovėje, vėliau tapo Telšių vyskupo vairuotoju.

   Nuo 1932 m. iki 1944 m. gyveno Kaune: 1934 m. susituokė su Vladislava Michnevičiūte, dirbo autobuso vairuotoju Žaliakalnyje, 1937–1938 m. lankė kvalifikuotų darbininkų kursus (mokėsi metalininko specialybės). 1944 m. grįžo pas tėvus į Kelmę. Pasibaigus karui Kelmės rajono kooperatyvų sąjungoje (rajkoopsąjungoje) dirbo vairuotoju, vėliau – Kelmės kelių tarnyboje.

   Kelmiškiams B. Sabaitis buvo žinomas kaip ,,auksinių rankų“ meistras ir geras kalvis.


   Tekstą parengė Kelmės krašto muziejaus fondų saugotoja Birutė Radavičienė

Parodos objektai

   
 • Rodomi įrašai nuo 1 iki 12
 • Įrašų skaičius puslapyje:
 • Puslapis: iš: 2
Vidutinis (0 Balsai)
Vidutinis įvertinimas yra 0.0 iš 5.
Dar nėra komentarų. Būti pirmam.