• Gimtinė visada manyje...

   Gimtinė visada manyje...

   Mažosios Lietuvos patriarchas, aušrininkas, Tilžės akto signataras, spaustuvininkas, publicistas, Lietuvos Valstybės Tarybos narys Martynas Jankus buvo daugelio svarbių istorinių įvykių liudininkas, palaikęs ryšius su iškiliomis ano meto valstybės, politikos ir kultūros asmenybėmis. Daugelis jų fotografijose buvo užfiksuoti dar XIX a. pabaigoje. Šios nuotraukos saugomos įvairių Lietuvos muziejų fonduose.

   Vykstant karams, tremtims, pokario laikotarpiu daug artefaktų, liudijančių Lietuvos valstybės kūrimąsi, sunyko.
   M. Jankus ir jo vyriausioji duktė Elzė skrupulingai rinko giminės archyvą, kurio viena dalis po Elzės mirties buvo perduota Kanados lietuvių muziejui-archyvui, kita – Klaipėdos universiteto bibliotekai.

   Elzės namuose išsaugotą brangiausią ir asmeniškiausią giminės archyvo dalį perėmė iš Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) į Lietuvą gyventi grįžusi M. Jankaus vaikaitė Ieva Milda Jankutė-Gerola (Eva Milda Jankus-Gerola). Ievai mirus, turtą paveldėjo ją kurį laiką globojusi Daiva Ketvirtienė.
   Vykdant projekto „Skaitmeninis turinys apie Lietuvos valstybės kūrimosi laikotarpį liudijantį dokumentinį paveldą – nacionaliniuose ir tarptautiniuose portaluose“ veiklas, brangiausia Jankų šeimos archyvo dalis nuolatinai saugoti perduota Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejui. Parodai atrinktos nuotraukos supažindina su trimis M. Jankaus vaikaičiais, kurie buvo dideli Lietuvos patriotai, visą sąmoningą gyvenimą bandę išsaugoti garsios giminės atminimą ir puoselėję meilę Mažajai Lietuvai.

Parodos objektai

   
 • Rodomi įrašai nuo 1 iki 10
 • Įrašų skaičius puslapyje:
 • Puslapis: iš: 1
Vidutinis (0 Balsai)
Vidutinis įvertinimas yra 0.0 iš 5.
Dar nėra komentarų. Būti pirmam.