• Nepriklausomos Lietuvos laikotarpio apdovanojimai

     Nepriklausomos Lietuvos laikotarpio apdovanojimai

   Nuo seno muziejuose sukaupta nemažai įvairių faleristikos eksponatų: ordinų, medalių, ženklelių. Rokiškio krašto muziejuje šių eksponatų pagausėjo, kai jam savo kolekciją (ne tik faleristikos) padovanojo Rokiškio krašto garbės pilietis, mokytojas, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos narys, Obelių (Rokiškio r.) istorijos muziejaus įkūrėjas, muziejininkas Andriejus Dručkus.
   Apdovanojimai Lietuvoje, kaip ir kitose valstybėse, buvo trejopi: ordinai, medaliai, kiti garbės ženklai. Apdovanojimų būta ne vien vyriausybinių, bet ir įsteigtų kai kurių didesnių organizacijų.
   Jau 1919 m. gegužės mėn. generolas Silvestras Žukauskas (1860–1937) išleido Vyriausiojo karo vado įsakymą, kuriame paskelbė mintį apie apdovanojimus, o po mėnesio fronte įteikė pirmuosius kaspinėlius karininkams ir kareiviams, pasižymėjusiems mūšyje. Deja, šio apdovanojimo muziejuje saugomoje kolekcijoje neturime.
   Šioje virtualioje parodoje pateikiami nepriklausomos Lietuvos laikotarpio apdovanojimai iš A. Dručkaus muziejui padovanotos kolekcijos.


   Paroda parengta įgyvendinant projektą „Lietuvos šimtmetis – Lietuvos muziejų eksponatuose“, kurį rėmė Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Projektas skirtas Lietuvos atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Parodos objektai

   
 • Rodomi įrašai nuo 1 iki 12
 • Įrašų skaičius puslapyje:
 • Puslapis: iš: 2
Vidutinis (0 Balsai)
Vidutinis įvertinimas yra 0.0 iš 5.
Dar nėra komentarų. Būti pirmam.