• Sakralinė tematika Liongino Šepkos kūryboje

     Sakralinė tematika Liongino Šepkos kūryboje

   Lionginas Šepka (1907–1985) yra vienas didžiausių lietuvių liaudies menininkų, savotiška XX a. antrosios pusės legenda.
   L. Šepkos gyvenimas ir kūryba unikalūs daugeliu atžvilgių. Gimęs ir augęs Aukštaitijoje, menininkas sugėrė šio krašto tradicijas ir dvasią, kuri konkrečiuose darbuose įsikūnijo nepaprastu originalumu. L. Šepka yra išskirtinis ir dėl staigaus sukrėtimo išprovokuoto talento pabudimo – drožti pradėjo mirus broliui, kuris jam buvo labai artimas.

   Didžioji dalis L. Šepkos darbų yra saugoma Rokiškio krašto muziejuje, kuris juos ir išgelbėjo nuo sunykimo ar sunaikinimo. Šiek tiek yra kituose muziejuose, privačiose kolekcijose, pas dailininkus, šiek tiek pas žmoną Danutę Digrienę-Šepkienę. Skaičiuojama, kad L.Šepka per visą gyvenimą yra sukūręs daugiau kaip tūkstantį darbų.
   Be antkapinių paminklų, kurie įprastai ir teisingai laikomi L. Šepkos kūrybos viršūne, esama daug kitų išskirtinės vertės įvairaus dydžio darbų: skulptūrų, bareljefų, horeljefų. Daugiausia – tradicinės sakralinės tematikos.
   Mažuosiuose darbuose dominuoja Jėzaus, Švč. Mergelės Marijos siužetai. Šventųjų „būrys“ L. Šepkos kūryboje nėra didelis. Daugiausia, atrodo, meistras bus padirbęs Šv. Jurgio atvaizdų – skulptūrų ir bareljefų.
   Ši virtuali paroda suteikia progą įsižiūrėti į iškiliausio XX a. II p. meistro sukurtus darbus.

Parodos objektai

   
 • Rodomi įrašai nuo 1 iki 12
 • Įrašų skaičius puslapyje:
 • Puslapis: iš: 5
Vidutinis (0 Balsai)
Vidutinis įvertinimas yra 0.0 iš 5.
Dar nėra komentarų. Būti pirmam.