• Lietuvos jūrų muziejaus lauko ekspozicijos ir pajūrio žvejo etnografinės sodybos fragmentai

     Lietuvos jūrų muziejaus lauko ekspozicijos ir pajūrio žvejo etnografinės sodybos fragmentai

   Lietuvos jūrų muziejus – jūros gamtos ir istorijos pažinimo kompleksas – yra įsikūręs unikalioje Kuršių nerijos vietoje – Kopgalyje. Muziejus buvo atidarytas 1979 metais restauruotame XIX amžiaus pabaigos Nerijos forte. Centrinis jo įtvirtinimas pritaikytas akvariumui ir jūrų faunos ekspozicijai, kazematuose eksponuojami laivybos istorijos objektai, pabūklų aikštelėse – senoviniai ir modernūs inkarai. Forto kieme yra įrengti lauko baseinai jūrų žinduoliams ir pingvinams.

   Netoliese esančioje senųjų žvejybos laivų aikštelėje rodomi didžiausi muziejaus eksponatai – kelis šimtus tonų sveriantys laivai. Pajūrio žvejo etnografinėje sodyboje lankytojai yra supažindinami su senosiomis žvejų gyvenimo tradicijomis. 1994 metais buvo atidarytas ir delfinariumas. Šiandien modernus, dinamiškas, pažangiausiais metodais dirbantis Lietuvos jūrų muziejus yra vienas iš labiausiai lankomų muziejų Lietuvoje. Jo rinkiniuose saugoma apie 80 000 objektų. Tai jūrų faunos preparatai, geologijos, archeologijos, etnografijos, numizmatikos, kartografijos, laivų technikos, raštijos, fotomedžiagos, filatelijos, filokartijos eksponatai. Specialų muziejaus fondą sudaro gyvieji eksponatai: jūrų žinduoliai, paukščiai ir žuvys. Jų muziejuje yra apie tūkstantį.

   Šioje parodoje kviečiame susipažinti su Lietuvos jūrų muziejaus komplekso dalimi – lauko ekspozicija senųjų žvejybos laivų aikštelėje ir pajūrio žvejo etnografinės sodybos eksponatais.

Parodos objektai

   
 • Rodomi įrašai nuo 1 iki 12
 • Įrašų skaičius puslapyje:
 • Puslapis: iš: 3
Vidutinis (1 Balsuoti)
Vidutinis įvertinimas yra 5.0 iš 5.
Dar nėra komentarų. Būti pirmam.