• Senovės pasaulio dailė

     Senovės pasaulio dailė

   Senovės pasaulio dailės parodoje susipažinsite su neįkainojama Nacionalinio Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejaus lobyno dalimi – Mesopotamijos, Babilono, Senovės Egipto, Senovės Graikijos ir Romos civilizacijų senienomis.
   Didžiąją eksponatų dalį sudaro Senovės Egipto kultūros paminklai, datuojami nuo XIII iki I amžiaus prieš Kristų. Juos surinko kolekcininkas Aleksandras Račkus, egiptologė Marija Rudzinskaitė-Arcimavičienė, kolekcininkas ir archeologas grafas Mykolas Tiškevičius. Šį rinkinį savo dovanomis yra praturtinę ir Sankt Peterburgo Valstybinio Ermitažo, Maskvos Valstybinio Rytų meno muziejai bei kolekcininkas Viktoras Oranskis. Muziejuje saugomas didžiausias ir įvairiausias antikinio meno rinkinys Lietuvoje. Beveik pusę jo eksponatų muziejui perdavė žymus kolekcininkas Aleksandras Račkus. Keramikos rinkinį svariai praturtino Vilniaus universiteto profesorius, meno istorikas Marianas Morelovkis [Marian Morelowski]. Keli indai į muziejaus rinkinį yra patekę iš Plungės kunigaikščių Oginskių dvaro.
   Parodos eksponatai atrinkti iš Mykolo Žilinsko dailės galerijos – vieno iš Nacionalinio Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejaus padalinių. Ši užsienio dailės rinkiniams skirta galerija Kaune buvo pastatyta 1989 metais ir pavadinta Žilinsko vardu, pagerbiant žymų lietuvių kolekcininką, mecenatą, buvusį Ministrų kabineto kanclerį ir labai sumanų verslininką. 1940 metais, Lietuvą okupavus sovietams, jis buvo priverstas emigruoti į vakarus. Gimtajam miestui Kaunui Mykolas Žilinskas padovanojo net 1685 kūrinius iš savo XVI–XX amžiaus Europos meno kolekcijos, surinktos gyvenant Vakarų Berlyne.
   Mykolo Žilinsko dailės galerijoje eksponuojami vertingiausi Žilinsko dovanoto rinkinio kūriniai ir muziejaus nuo 1921-ųjų metų kaupti Tolimųjų rytų, Senovės Egipto, Antikos, Europos meno turtai, kurie atkeliavo daugiausiai iš Lietuvos didikų dvarų kolekcijų, buvo įsigyti iš užsienio šalių parodų arba surinkti aistringų keliautojų ir kolekcininkų.

Parodos objektai

   
 • Rodomi įrašai nuo 1 iki 12
 • Įrašų skaičius puslapyje:
 • Puslapis: iš: 3
Vidutinis (0 Balsai)
Vidutinis įvertinimas yra 0.0 iš 5.
Dar nėra komentarų. Būti pirmam.