• Dviratis ir Lietuva

     Dviratis ir Lietuva

   Dviračių muziejuje veikianti ekspozicija „Dviratis ir Lietuva“ supažindina su dviračio atsiradimo istorija ir jo raida iki šių dienų. Rodomi pirmieji lietuviški namų darbo dviračiai, padaryti iš medžio ir geležies, Vokietijoje, Anglijoje ir kitose šalyse pagaminti dviračiai, kurie buvo populiariausi Lietuvoje iki Antrojo pasaulinio karo, taip pat ir šiuolaikiniai dviračiai, velomobiliai, jų aksesuarai.
   Dviračių muziejus buvo įkurtas 1980 metais ir penkis metus veikė tuometinėje Šiaulių dviračių ir variklių gamykloje „Vairas“. Vėliau muziejus buvo perkeltas į dabartines patalpas Vilniaus gatvėje, namą, pažymėtą 139 numeriu. 1993 metais, pasikeitus ekonominei situacijai „Vairo“ įmonėje, siekiant išlaikyti Dviračių muziejų, jis buvo perduotas Šiaulių „Aušros“ muziejaus žinion ir tapo šio muziejaus padaliniu. Muziejuje yra ne tik kaupiami, saugomi ir eksponuojami dviračiai, bet ir organizuojami įvairūs renginiai. Dviratis čia pristatomas ne tik kaip viena seniausių ir populiariausių susisiekimo priemonių, bet ir kaip pasaulyje populiaraus dviračių sporto priemonė. Apie tai pasakojama ekspozicijoje „Dviračių sportas Lietuvoje“.
   Muziejuje daug dėmesio skiriama ne tik dviračiams, bet ir dviratininkams, savo žygiais garsinusiems Lietuvos vardą pasaulyje. Atskira ekspozicijos dalis skirta vienam iš garsiausių Lietuvos keliautojų dviračiais Liudui Alseikai. Jis yra pirmojo tarpkontinentinio žygio dviračiais „Klaipėda–Vladivostokas“, įvykusio 1960 metais, organizatorius bei vadovas.
   Vienintelis dviračių muziejus Lietuvoje yra Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinys.

Parodos objektai

   
 • Rodomi įrašai nuo 1 iki 12
 • Įrašų skaičius puslapyje:
 • Puslapis: iš: 3
Vidutinis (0 Balsai)
Vidutinis įvertinimas yra 0.0 iš 5.
Dar nėra komentarų. Būti pirmam.