• Pilys

   Pilys

   Pilys yra vienas iš viduramžių simbolių. Jose buvo gyvenama arba iš jų valdoma tam tikra teritorija, tačiau jos pagrindinė funkcija buvo gynyba: saugoti miestus, upių perkėlas, valstybių sienas, taip pat pilys gynė nuo įsibrovėlių ir maištininkų.
   Pilį sudarė griovio juosiama kalva ar pylimas su mediniu bokštu viršūnėje, kieme už aptvaro stovėdavo gyvenamieji pastatai, arklidės, svirnai ir daržinės.
   Europoje pilys atsirado tik IX a. iš dalies dėl poreikio gintis nuo Vikingų žygių, iš dalies – dėl feodalinio susiskaldymo. Pirmųjų pilių Prancūzijoje Puatu provincijoje pirmtakai buvo romėnų įtvirtintos karinės stovyklos ir piliakalnių tvirtovės. Pirmąsias pilis statė riteriai ir didikai norėdami apsaugoti ir kartu kaip saugias bazes, iš kurių galėtų veikti vietinės karinės pajėgos.
   Pilys galėjo būti pastatytos labai greitai – jų statyba užtrukdavo nuo 1 iki 20 metų, todėl IX–XV a. visoje Europoje buvo pastatyta tūkstančiai pilių. Vien Prancūzijoje 1905 m. buvo suskaičiuota daugiau kaip 10 000 pilių.

Parodos objektai

   
 • Rodomi įrašai nuo 1 iki 12
 • Įrašų skaičius puslapyje:
 • Puslapis: iš: 11
Vidutinis (0 Balsai)
Vidutinis įvertinimas yra 0.0 iš 5.
Dar nėra komentarų. Būti pirmam.