• Senos nuotraukos iš Markučių dvaro

     Senos nuotraukos iš Markučių dvaro

   Virtualioje parodoje eksponuojami fotografijos technika 1839–1939 m. Vilniaus fotografų Mirono ir Leono Butkovskių, Aleksandro Vladyslavo Strauso, Jano Bulhako bei kitų šiame ir kituose šalies ir užsienio miestuose dirbusių fotografų kūriniai – nuotraukos ir foto negatyvai.
   Fotografijos saugomos Literatūriniame A. Puškino muziejuje (Lietuva, Vilnius).
   Literatūrinis A. Puškino muziejus įsikūręs autentiškame buvusio Markučių dvaro savininkų – poeto Aleksandro Puškino sūnaus Grigorijaus (1835–1905) ir jo žmonos Varvaros Melnikovos Puškinos (1855–1935) sodybos gyvenamajame name (pastatytas apie 1868 m.). Muziejaus rinkinius sudaro autentiški, iki dvaro nacionalizavimo XX a. 4 dešimtmetyje Grigorijui ir Varvarai Puškinams priklausę baldai, buities daiktai, leidiniai, fotografijos, litografijos, tapybos, skulptūros ir kitų žanrų meno kūriniai, šeimos ir buvusio Markučių dvaro archyvo dokumentai.
   Tikimės, kad foto dokumentuose įamžintos asmenybės, kraštovaizdžio fragmentai, įvykiai Jums sudarys galimybę geriau pažinti XIX a. pab. – XX a. pr. gyvenimą, šio laikotarpio mados, architektūros tendencijas, buitį, buvusio Markučių dvaro savitumą.

Parodos objektai

   
 • Rodomi įrašai nuo 1 iki 12
 • Įrašų skaičius puslapyje:
 • Puslapis: iš: 2
Vidutinis (0 Balsai)
Vidutinis įvertinimas yra 0.0 iš 5.
Dar nėra komentarų. Būti pirmam.